13 Mayıs 2008 Salı

Sevginin gücü--------Masal-Kelime oyunları-----


Bir masala mı dönüşüyor düşlerim,yoksa bir masal mı düşlüyorum bilmiyorum...


Aslında bilinmeyene açık bir insanım..Gelecekten korkum yok,çünkü ideallerimin çoğunu hayata geçirdim..Özellikle hep başkalıkları düşünüp,yakalamışımdır..Başlangıcı olanın sonunu getirmişimdir hep...Kendi gücümü kullanmayı sevdiğimden,başarılarımı kendi gücümle elde ettim..İkisi hep elele gitmiştir...


Amaaaa...


Sıra düş kurmaya geldi mi,kendimi uçan halının üstünde bulurum..Anında..

Kapsama alanının dışına çıkıveririm..Hani o ayakları sağlam basan kişi var ya..O anda meftadır artık...


Ne var sanki!


Hayatı değiştiriverecek sihirli bir sözcük olsa!


Paranın gücüyle olabilecek hayaller kurmayı çoktan bıraktım..Mütevazı hayaller kuruyorum....O bile masal!

Masal diyarından çıkıyorum sessizce.....


Gelin size bir masal anlatayım:


Bir varmış bir yokmuş.....

Bir kadın ve bir erkek.

Kadın psikolog,adam gazeteci....Kader bunları karşılaştırıyor...Kadın başkasıyla evlenecek..Ama gazeteci aşkını öyle güzel sunuyor ki ,kadın zaten değişen duygularına yenik düşüyor ve gazeteciye aşık oluyor..Evleniyorlar..


Kadın idealist,herkese yardım ediyor..Yürüyüşlerle mitinglere bile katılıyor..Pratik zekasıyla kocasının işinde ilerlemesine de yardım ediyor..Bu arada birer yıl arayla iki kızları oluyor...Ev alıyorlar.Evinin garajını büro yapıyor..Evlerine hiç tanımadık insanların gelip gitmesi adamı huzursuz ediyor...Mücadeleci kişiliği,eşiyle arasında ara ara tartışmalar çıksa da,çok tatlı bir sona bağlamasını biliyor kadın...


Yıllar geçiyor...

60 yaşlarına doğru kadının vücut fonksiyonlarında değişimler başlıyor..Hastane sonuçları geldiğinde hepsi şok oluyor...Kadında yavaş yavaş titremeler ve istem dışı davranışlar oluşuyor..


Bu bir film.


Dün akşam seyrettim."Milly'yi kurtarmak.Bruce Greenmood ve Madeline Ston oynamışlar..Gerçek bir hayatın öyküsüymüş bu.Muhteşem bir film..


Devam ediyorum..Çünkü bundan sonrası çok önemli...


Hastalık hızla ilerliyor.Kadın önlemini alıp,herkesi kendinden uzaklaştırıp,bir kliniğe yatmak istiyor...Eşi kabul etmiyor..."Seni seviyorum ve hep yanında olacağım"diyor..Ve gerçekten yanında oluyor..Çocuklarını bile yanına almıyor.Altını temizliyor,yemeğini yediriyor..Ağzından salyalar akarken bile karısını öpebiliyor..Kadın ötenazi istiyor,eşi kabul etmiyor...Sevginin gücünü burada görüyor insan.


Kadın sonunda bu hastalığı dünyaya duyurmak için harekete geçiyor.Mücadeleleri pek ses vermiyor..Tam umutlarını yitirdikleri an,hem üzülecekleri hem de sevinecekleri bir şey oluyor..


Aktör Michael J Fox Parkinson hastası oluyor...Hemen tanışıyorlar ve beraber mücadeleye giriyorlar...Hastalık adına topladıkları para,bu hastalığın tedavisi ve önlemi için klinikler kurulmasına harcanıyor...

Kadının ölümünden sonra,kocası mücadeleyi sürdürüyor ve kitap çıkarıyor...

Finalde Michael J Fox,Milly ile yaptıkları mücadeleyi ve ona karşı duyduğu saygıyı anlatıyor..Benim burada gördüğüm,"MASAL" gibi bir sevginin gücü..Sonuna kadar birlikte yaşamanın en güzel örneğini seyrettim dün akşam...Gerçek aşkı!(Film ,Pazar günü,Dijitürk Moviemax'ta saat 12,50'de tekrar verilecekmiş.Seyretmek isterseniz o saati kaçırmayın derim..)

15 yorum:

sessiz balik dedi ki...

yazını okudum sevgili TüTü
söyleyecek çokşey olsa da
bunların böylesi sevgilerin böylesi bağlılıkların gerçekte de var olmasını diliyorum ,umuyorum çünkü buna ihtiyacım var.

etki alanı dedi ki...

Kimin ihtiyacı yok ki sessiz balık?
Bu varoluşları yaşayan şanslı insanlar elbette vardır..
Hatta en yakın örneği,kızkardeşimin kocası.Kardeşim panik atak olduğu zaman heran yanındaydı..Ağlama krizlerinde onunla birlikte ağladı.Her an ne istiyorsa yaptı.O kardeşime iyi baktığı için benim gözümdeki değerini anlatamam size...
Nesli tükenmişlerden diyorum onun için.Klonlanması lazım böyle insanların...

fikriminincegülü dedi ki...

Var gerçekten böylesi değil mi? Hala kaldı mı bilmem ama, birbirini kötü gününde de yalnız koymayan eşler, sevgililer vardı biliyorum ben. Çok güzel bir masal bu.

ERDIL dedi ki...

Ceviz ağacı yaşamında bir defa fotoraf çeker onu içine işler, o resim onun ölümüne dek içinde, ölümünden sonrada bizlerin gözleri önüne serilir.Hakiki sevgide öyle bir şeydir. Bir kere işlenir içine, ölünceye kadarda ilk görüldügü gibi kalir.Ondan sonrası ise anılarda bir masal olur.Esasında o anıları hepimiz yaşarız bazen kenarında bazende tam ortasında.
Saygılarla.

hislerim ve ben dedi ki...

GERÇEKTEN MASAL GİBİ BİR AŞKMIŞ ŞİMDİ ANLADIM MASAL SONUNU MERAK ETTİĞİNİ:)
KEŞKE HERKES BÖYLE OLABİLSE TÜTÜ ASIL SEVGİYİ İŞTE O ZAMAN İNSAN HİSSEDİYOR.GERÇEK SEVGİ İŞTE BUDUR

Archi*Sugar (Esra) dedi ki...

Sevgili Tutu, masal mi bilmem ama boyle asklar var... ozellikle yaslaninca daha bir buyuyor ask sanki. Ya da farkli bir boyut aliyor. "Bir" oluyor "iki"... sanki...

♥ Suzi ♥ dedi ki...

Benim de kuzenim çok genç yaşta alzheimer oldu.Ve eşi hala gözü gibi bakıyor ona...Böyle sevgilere hasretiz galiba...

cnslgy dedi ki...

adam çekipte gidebilirdi,kişilik sahibi ve de onca senelere rağmen aşık olduğu için gitmemesi çok güzel...çekip gidenlere ibret olacak nitelikte bir olay:)

çaykaçığı dedi ki...

ah be TüTü, şu yaşımda öyle uzak geliyor ki böyle bir sevgi... Ama oluyor işte, seviyor biri birini, ikisi ikisini. İçimden sayıyorum şimdilik, toplama çıkarmayı öğrenene kadar.

Aylin Yaprak dedi ki...

Tam örnek teşkil eden bir yazı olmuş Tütü,sevginin asıl fotoğrafı bu sanıyorum,teşekkürler paylaştığın için

etki alanı dedi ki...

Var incegülüm var..
Özellikle yeni nesilde bunun örneklerini görebiliyorum..Oğlumun böyle bir karaktere sahip olması için elimden geleni yapıyorum..
Haydi anneler,iş bize düşüyor...
Sevgilerimle
..................................

Erdil bey,Yorumunuzu okuyunca,masalla gerçek arasında gittim geldim..Allah böyle bir hastalığı yaşatmasın,ama yaşatıyorsa da böylesi karşısında saygıyla eğilmek lazım.
Saygılarımla...

............................

Evet hislerim ve ben...
Hikayenin sonrasını bu nedenle merak ettim..
Sevgilerimle


..............................

Esra'cığım,
Bir hayatı paylaşmak için söz veriyorsan,temelinde böyle bir ilişki için verilmeli o söz....
Öpüldün...

...............................

Kuzenine geçmiş olsun Suzi'm,
Eşine saygılarımı iletiyorum...Ve kucaklıyorum eşinin yanında olduğu için..

...................................

Sevgili cnslgy,
Hoşgeldin...
Şiddetli bir kol ağrısıyla yatan bir kadının kocası"manda gibi yatıyor,yemek yapmıyorsun" dediğine şahit olduğum için,dediğin gibi ibret olacak bir olay...Herkesin böyle bir sevgi ve sadakat yaşamasını diliyorum...

..............................

Dur bakalım çaykaçığı,
Daha yaşın kaç?Gözünü korkutma bu düşüncelerle...Güzel insanlara...

(bu arada blog ismine bayıldım..Çaykoliğin yeni adı.....:-)) )
Sevgilerimle..

...............................

Gelip okuduğun için asıl ben teşekkür ederim Aylin'ciğim..
Güzel sevgilere...

Geveze Kalem dedi ki...

Tütücüm, böyle şeyler duyduğumda çok hüzünleniyorum ben. Ama tahmin ettiğin gibi yaşanılan olaya değil, kendime üzülüyorum. Hayatım boyu hep sağlıkla yaşayayım ve elim ayağım tutarken öleyim istiyorum, çünkü kimsenin bana böyle bakabileceğine dair inancım yok.
(Sert mi oldu ne?:)))
Tabii diğer taraftan ben de ötenazi isterdim, acı çekiyor olmaktan değil çektiriyor olmaktan dolayı.

etki alanı dedi ki...

Benim de pek inancım yok Sema'cığım,hiç sert değil,gerçek..
Ama birkaç örneğin dahi olması,çocuklarımız için önemli..
En azından,görebilecekleri,duyabilecekleri bu örnekler,insanlığın bu yönünü görmelerini sağlayacaktır..
Acı çekmek de,çektirmek de zor....
Allah korusun..

Site Ekle dedi ki...

Değerli Site Sahipleri,

Sitenizi, Blogunuzu veya Yazınlarınızı Google ve Google Gibi Gelişmiş Arama Motorlarına Kayıt Yaptırarak Sitenize Ziyaretçi Alımını Sağlayabilir, Hit + Desteğine Ulaşabilirsiniz.Normal Ziyaretçi Sayısının Üstünde Ziyaretçiye Ulaşacağınıza Söz Veriyoruz, Siteniz Google Üzerinde Uçacak, Katılmazsanız HerTürlü Eleştiriyi, Kınamayı Yapabilme Hakkına da Açık Açık Sahipsiniz.Bizler, Bu Amaçla Hizmet Vermek Adına Toplist Sitemizi Açmış Bulunmaktayız…

Amacımız; Web İnternet Üzerine Kurulmuş Sanal Yapının, En Güvenilir Şekilde Siz Değerli Emek Sahiplerine Çalışmalarının Bir Parça Karşılığı Olarak Site Kayıt Alanımızı Hizmete Sunmuş Durumdayız.Biz Yayıncı Kurum ve Kuruluşlar Sizlere Hizmette En İyiyi, En Güzeli Sunmayı İlke Edindik ve Çalışmalarımız Dayanışma ve Yardımlaşma Çerçevesinde Olmalıdır…Hizmetlerimizden Memnun Kalacağınızdan Eminiz.Sanal Ortam Üzerinde de Olsa Aslında; Sanal Alemin de Varolanlardan Yola Çıkılarak Oluşturulduğuna Şahitlik Etmenizi İstemekteyiz, Duygu, Düşünce ve Çabalarınızın Ziyaretçilere, İhtiyaç Sahiplerine En Kısa Sürede, En Olağan Şekilde Süratle Ulaşması İçin Sizlere Toplist Alanımızı Tavsiye Etmekteyiz…

Cophyright © 2008 Google-Kayıt | Bütün Hakları Saklıdır.http://google-kayit.net.tc/

info@googlekayit.net

Adsız dedi ki...

Hi, yеah this ρieсe of writing
is in fact pleasant and I have leaгned lot of thingѕ from it concerning blogging.
thanks.

Feel free to visit my web blοg: check this page - 1kviews