11 Nisan 2008 Cuma

Elma ve elma sirkesi...VÜCUDUN İÇTEN TEMİZLENMESİ, GENEL SAĞLIK AÇISINDAN BÜYÜK ÖNEMTAŞIMAKTADIR. ELMA SİRKESİ VÜCUTTAKİ KİRLERİ/ BİRİKİNTİLERİ ERİTİYOR, SU İSE ATIYORMUŞ, ELMA SİRKESİNİN PH (ASİT DEĞERİ) VÜCUDUN PH DEĞERİ İLE AYNI OLDUĞUNDAN KİRLERİ ERİTİRKEN, VÜCUDUN HÜCRELERİNE ZARAR VERMİYORMUŞ,
AYRICA GÜNDE EN AZ 1.5 LİTRE SU İÇMEK ÇOK ÖNEMLİYMİŞ, VÜCUDUNZEHİRLERİNİN VE İHTİYAÇ DUYMADIĞI FAZLA/BİRİKMİŞ MADDELERİNİN ATILMASINI SAĞLIYORMUŞ.
ELMA, AYRICA VİTAMİN-MİNERAL DEPOSUYMUŞ.
ELMA (MALUS DOMESTICA) BİTKİ ÖZELLİKLERİ :DÜNYAMIZDA 5000'DEN FAZLA TÜRÜ OLAN ELMA HAKKINDA HERHANGİ BİRTANIMLAMAYA HİÇ GEREK YOK. DAMAK TADINIZA EN UYGUN ELMA TÜRÜNÜSEÇEBİLİRSİNİZ.
BİLEŞİM: SU ORANI %85, ŞEKER %12, PEKTİN, ORGANİK ASİTLER, SODA,FOSFOR, TANEN, VİTAMİN A, B1, B2, C, E, PP. KULLANIM ALANLARI VEBİÇİMLERİ:

ELMA,
İÇERDİĞİ ORGANİK ASİTLER, SODA VE FOSFORUN YARDIMI İLE,BEYNİ, KARACİĞERİ VE MİDEYİ ÇOK OLUMLU ETKİLER.
KULLANIM BİÇİMLERİ,
-TAZEMEYVE VE MEYVE SUYU OLARAK SIRALANABİLİR.
-ÇİĞ ELMA KABUĞU YENEREKBEDENDEKİ ÜRİK ASİT AZALTILABİLİR.
-PİŞMİŞ ELMA İLE YAPILAN KOMPRESLERYUMUSATICI VERAHATLATICIDIR.
- TAZE ELMA SUYU İLE YIKANAN KIRIŞIK VE PÖRSÜK DERİ CANLILIKVE TAZELİK KAZANIR.
-YATMADAN ÖNCE YENEN BİR ELMA, RAHAT UYUMAYA YARDIMCI OLUR.
- KABIZLIĞA KARŞI PİŞMİŞ ELMANIN ETKİLİ OLDUGU BİLİNİR.
-GUT, BÖBREK, MESANE HASTALIKLARINA VE HEMOROİTE KARŞI UYGULANACAK BİR ELMA KÜRÜNDEN YARARLI SONUÇLAR ALINABİLİR.
- DERİ DÖKÜNTÜLERİNE, GUT VE ROMATİZMA RAHATSIZLIKLARINA KARŞI, TAZE ELMA SUYU BASARIYLA KULLANILABİLİR.
-ELMA SUYU, ÖZELLİKLE SOĞUK ALGINLIĞINA, ÖKSÜRÜĞE, SESKISIKLIĞINA, YÜKSEK ATEŞE VE İLTİHAPLI HASTALIKLARA KARŞI BAŞARILIDIR. AMAÇOK SOĞUK İÇİLMEMELİDİR.
- ELMA SUYU AYRICA, ROMATİZMAL BÖBREK VE KARACİĞERRAHATSIZLIKLARI, DAMAR SERTLİĞİ VE EGZAMAYA KARŞI DA KULLANILABİLİR.
-ELMA GENELDE, YATIŞTIRICI VE ATEŞ DÜŞÜRÜCÜDÜR.
-ELMA SUYU,SİNDİRİM SİSTEMİNİ UYARIR VE MİDE MUKOZASİNİ GÜÇLENDİRİR.
-SİNDİRİM YETERSİZLİĞİNE KARŞI, RENDELENMİŞ BİR ELMA YEMEKLERDEN ÖNCE YENİLMELİDİR. AMA RENDELENDİKTEN SONRA, RENGİ KOYULAŞANA KADAR BEKLETİLMELİDİR.
-HAM ELMARENDESİ İSHALE KARŞI KULLANILABİLİR.
KISACA, SAĞLIKLI YAŞAMAYA ÖNEM VERENKİŞİNİN YAKININDA HER ZAMAN ELMA BULUNDURMASI GEREKİR.

ELMA SİRKESİ
DOĞAL BİR YAŞAM İKSİRİDİR!
BİLEŞİM: KALSİYUM, FLUOR, POTASYUM, MAGNEZYUM, SODYUM, FOSFOR,SİLİSYUM, A VİTAMİNİ, BETA-CAROTİN, B1, B2, VE B6 VİTAMİNLERİ, C VİTAMİNİ,SİRKE ASİTLERİ, MEYVE ASİTLERİ, PEKTİN, DOĞAL AROMA MADDELERİ.
YASLILIĞIMIZDA DA SAĞLIKLI OLABİLMEK İÇİN HAREKETLİ BİR YAŞAM VE SAĞLIKLI BİR BESLENME BİÇİMİ OLUŞTURMAYA ÖZEN GÖSTERMELİYİZ..İŞTE BURADA ELMA SİRKESİ SEÇİMİNİN DEĞERİ İLE KARŞILAŞIYORUZ.İÇERDİĞİ ÇOK DEĞERLİ VE ÇESİTLİ MADDELER NEDENİYLE, EN SAĞLIKLI SIVILARDANBİRİDİR O. ELMA SİRKESİ, BEDENİMİZİ İÇTEN VE DIŞTAN TEDAVİ EDEBİLECEGİMİZOLAĞANÜSTÜ BİR DOĞAL İLAÇTIR. BURADA SİZE, BEDENİNİZİ GENEL ANLAMDA GÜÇLENDİRMEK, ÇESİTLİ HASTALIK BELİRTİLERİNİ HAFİFLETMEK VE GEREKLİ CİLT BAKIMINI YAPMAK İÇİN ELMA SİRKESİNİ NASİL KULLANABİLECEĞİNİZİ ANLATMAK İSTİYORUM.
KULLANIM BİÇİMLERİ:DOĞAL ELMA SİRKESİNİN EN ETKİLİ KULLANIM BİÇİMİ, ÇİÇEK BALI İLEKARIŞTIRILARAK OLUŞTURULUR:
*1 BARDAK SU*1 TATLI KAŞIĞI DOLUSU ELMA SİRKESİ*1 TATLI KAŞIĞI DOLUSU ÇİÇEK BALIHEPSİ İYİCE KARIŞTIRILIR VE SABAHLARI AÇ KARNINA KÜÇÜKYUDUMLARLA İÇİLİR.SÜREKLİ KULLANIM SAYESİNDE, ÖNCELİKLE BEDENİN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİGÜÇLENECEK VE SİZİ PEK ÇOK HASTALIKTAN KORUYABİLECEKTİR.
BU ENERJİ KOKTEYLİ AYRICA SİZE CANLILIK VE GÜÇ KAZANDIRACAK VEİLERİ YAŞLARA KADAR SAĞLIKLI VE MUTLU KALMANIZA ÖNEMLİ KATKILARSAĞLAYACAKTIR.
SABAHLARI AÇ KARNINA İÇTİĞİNİZ BİR BARDAK ELMA SİRKESİ-BALKOKTEYLİNİN İÇİNDEKİ MÜTHİŞ ZENGİNLİĞİ ÖĞRENMİŞ BULUNUYORSUNUZ ARTIK. BU ZENGİNLİĞİN SAĞLIĞIMIZA YAPTIĞI KATKILARA DA ŞÖYLE KISACA BİR GÖZ ATMAMIZ HERHALDE YARARLI OLACAKTIR:
- ÖNCELİKLE BEDENİMİZ GÜÇLENİR VE BEDENSEL UĞRAŞLARA VE STRESEKARŞI KOYABİLECEK DAYANIKLILIĞI KAZANIR.
-SİRKENİN İÇERDİGİ YÜKSEK ORANDAKİPOTASYUM SAYESİNDE, KALP KASLARI DAHİL OLMAK ÜZERE TÜM KAS YAPISI DA GÜÇLENECEKTİR.
- KRAMPLARA KARŞI, KOKTEYLİNİZİ MADEN SUYU İLE HAZIRLAYABİLİRVE HER ÖĞÜNDE 1 BARDAK İÇEBİLİRSİNİZ.
- SIK SIK GRİP, SOĞUK ALGINLIĞI VEYA ÜST SOLUNUM YOLLARIİLTİHABINA YAKALANAN KİŞİLER, BAĞIŞIKLIK SİSTEMLERİ SİRKE-BAL KOKTEYLİ SAYESİNDE GÜÇLENECEĞİ İÇİN, BU TÜR SIKINTILARDAN BÜYÜK ÇAPTA KURTULMUŞ OLACAKLARDIR. AMA BU TEDAVİYİ ASAĞIDAKİ PLANA GÖRE UYGULAMAKLA KALICI SONUÇLARA ULAŞABİLMEK MÜMKÜN OLACAKTIR.
- SOĞUK ALGINLIĞI VE GRİP ZAMANLARINDAN ÖNCE, 4 HAFTALIK BİRSİRKE-BAL KOKTEYLİ KÜRÜNE BASLAYIN VE GÜNDE 3 BARDAK İÇİN.
- AYRICA, 4 GÜN BOYUNCA AKŞAM SAATLERİNDE 1 ECHİNACEA PREPARATİALIN. ÜÇ GÜN ARA VERDİKTEN SONRA YİNE 4 GÜN DEVAM EDİN VE BU TEDAVİYİ 4 HAFTA BOYUNCA SÜRDÜRÜN. BU TEDAVİ, BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN GÜÇLENMESİNEÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAKTIR. BU TEDAVİYİ AYRICA DOĞAL C VİTAMİNİ İLE DEDESTEKLEYİN.
- SİRKE-BAL KOKTEYLİ NEZLEYE KARŞI DA BEDENİ GÜÇLENDİRECEKTİR.NEZLEYE KARŞI AYRICA, 1 ÖLÇÜ ELMA SİRKESİ 2 ÖLÇÜ SUYA KARIŞTIRILIR,KAYNAMA DERECESİNE KADAR ISITILIR VE İNHALASYON TEDAVİSİ UYGULANIR.
- BOĞAZ AĞRISI VE SES KISIKLIĞINDA, 1 ÖLÇÜ ELMA SİRKESİ İLE 3ÖLÇÜ ILIK SU KARIŞTIRILIR VE SAAT BAŞI DERİN GARGARALAR YAPILDIKTAN SONRA TÜKÜRÜLÜR. BU GARGARALARIN ADAÇAYI İLE DÖNÜŞÜMLÜ YAPILMASI ETKİYİ DAHA DA ARTTIRACAKTIR.
- ÖKSÜRÜĞE KARŞI, 4 YEMEK KAŞIĞI DOLUSU AKIŞKAN BALLA 3 TATLIKAŞIĞI ELMA SİRKESİNİ İYİCE KARIŞTIRIN. ÖKSÜRÜK GICIGINA KARŞI YARIM TATLIKAŞIĞI ALIN VE YAVAŞ YAVAŞ YUTUN. AYRICA, BOLCA KEKİK ÇAYINI BALLA TATLANDIRIN VE YUDUMLAYARAK İÇİN.
- YÜKSEK KOLESTEROLE KARŞI, GÜNDE PEK ÇOK KERE ELMA SİRKESİ-BALKOKTEYLİ İÇİLİR. SALATALARDA ÖNCELİKLE ELMA SİRKESİ KULLANILIR
.- GAZ ŞİŞKİNLİĞİNE KARŞI, HER ÖĞÜNDEN YARIM SAAT ÖNCE 1 BARDAKELMA SİRKESİ-BAL KOKTEYLİ İÇEREK, SAĞLIKLI BİR BAĞIRSAK FLORASİNİNTEMELİNİ ATIN. BU KOKTEYLE REZENE VEYA FRENK KİMYONU ÇAYI DAEKLEYEBİLİRSİNİZ.
- KABIZLIĞA KARŞI, GÜNDE PEK ÇOK KERE, 1 BARDAK SUYA 1 TATLIKAŞIĞI ELMA SİRKESİ EKLEYEREK İÇİN.
-AYRICA, 4 LİTRE ILIK SUYA 1 SU BARDAĞIDOLUSU ELMA SİRKESİ VE 2 TATLI KAŞIĞI TUZ EKLEYEREK AYAK BANYOLARI ALIN. BANYO SÜRESİ 10 DAKİKADIR.
- YARALARIN ÇABUK İYİLEŞMESİ İÇİN, GÜNDE 3 BARDAK ELMASİRKESİ-BAL KOKTEYLİ İÇİN.
- ERGENLİK SİVİLCELERİNE KARŞI, HER YEMEKTEN YARIM SAAT ÖNCE,İÇİNE 1 TATLI KAŞIĞI ELMA SİRKESİ EKLENMİŞ 1 BARDAK SU İÇİN. YÜZÜNÜZE BUĞUBANYOLARI UYGULAYIN: 1 LİTRE KAYNAR DERECEDE SICAK SUYA 4 YEMEK KAŞIĞIELMA SİRKESİ VE 2 YEMEK KAŞIĞI DOLUSU MAYIS PAPATYASI EKLEYİN, 1-2 KERE KARIŞTIRIN VE BAŞINIZI BÜYÜK BİR HAVLUYLA ÖRTEREK 5-10 DAKİKA GÖZLERİNİZİ YUMARAK BEKLEYİN. YÜZÜNÜZÜ SUYA ÇOK YAKLAŞTIRMAYIN!
UYARI: ELMANIN VE ELMA SİRKESİNİN BİLİNEN HİÇBİR YAN ETKİSİYOKTUR

12 yorum:

forewell dedi ki...

ya bizi (bizi derken ailem yani ailecek takipteyiz ;) ) bilgilendirdiğin için teşekkür ederimmmm

Archi*Sugar (Esra) dedi ki...

harika bilgiler bunlar sevgili Tutu. Ellerine saglik...

Gökkuşağının Rengi dedi ki...

Tüm bu bilgiler için teşekkür ederim.Ben elmayı hiç sevmiyodum fakat annemin zoruyla sevdim artık hergün bir elma mutlaka yiyorum.Hatta elme ile ilgili şöyle derler 1 elma sağlık 2 elma güzellik:))

Sevgi dedi ki...

Tesekkurler Tutu. Benim esim de her sabah elma sirkeli balli karisimi yapip iciyor. Arada sirada aklima gelince de ben. Gunde bir kac kez icilebileceginden bahsediyorsun. Ben sadece sabahlari icilir saniyordum. Boyle olmasi daha iyi. Hic olmazsa aklima geldikce icerim. Sevgiler.

bir varmış iyi ki varmış dedi ki...

sevgili etki alanı.Sevgili arkadaşım geveze kalemin takibinde dikkatimi çekmişti blogunuz birde peçeteden notları gezerken rastlayınca bir bakayım şu etki alanına dedim ve şoktayım .Sürpriz bir hediye paketini açınca yüzde oluşan tebessüm yayıldı yüzüme gezerken .Bir tek post okuyayım derken bir baktım takılıp kalmışım .Dinlediğiniz müzikler le vurdunuz beni önce sonra küçük bir ansiklopedi gibi olan blogunuz .Ve en son biyografinize bayıldım.Beni yanlış anlamazsanız en çok hoşuma giden ise yaşınız oldu.(tabiki yaşınız da birşey yok fark yaşıtlarınızın hayatta durduğu yerden kaynaklanıyor)Galiba takipteyim bundan sonra beni de alırmısınız yaşamınıza .Kocaman öpüyorum ve yeni yazılarınızı tecrübelerinizden faydalanmayı dört gözle bekliyorum .Sevgiler

www.edasuner.com dedi ki...

Güzel bir bilgiymiş çok sağol.

böğürtlengözün annesi dedi ki...

Teşekkürler bilgiler için, elma sirkesinin faydalarını duymuştum ama bu kadar çok değildi.
Banada zayıflama için sabahları bir bardak ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesi katıp iç demişlerdi. Tekrar hatırladığım iyi oldu, teşekkürler...

etki alanı dedi ki...

Teşekkür ederim forewel..Yaşına göre ne büyük bir blog hazırlamışsın..Kutluyorum seni..

....................................

Umarım okuyan herkese faydam olur Esra'cığım...

.....................................

Elma sevilmez mi gökkuşağının rengi...?
Cilt güzelliği için en güzel meyve..

...........................

Eşin hepimizden önce keşfetmiş sevgi'ciğim..Kutlarım onu..
Bende sadece sabahları biliyordum...Bu bilgi,senin benim gibi eksik bilgisi olanlara ışık olur inşallah..

.................................

Bir varmış iyi ki varmış,
Asıl senin yorumun benim için güzel bir sürpriz oldu..
Biyografimde yazdığım gibi,ben yaşamaya daha yeni başlıyorum..Keşiflerim,çevremdekilerinde desteğiyle devam edecek..
Ve beni hem onure ettin hemde gayret yükledin..
Zaten mutlulukla yaşamıma girdin bile..Seni tanıdığıma çok sevindim...
Bende seni kocaman öpüyorum...

.............................

Bloğuma hoşgeldin sevgili Eda,
Seni televizyon programlarındada yakalayabiliyorum.Ve yaptığın takılar çok hoşuma gidiyor..

..................................

Sağlık için mükemmel bir karışım böğürtlen gözün annesi...

Adsız dedi ki...

[url=http://louboutinshop.co.uk]christian louboutin outlet uk[/url] The loon has other calls too. http://dkgoose.com Myvxqhesb http://canadagoosesweden.com
rjbjmp 045641 [url=http://www.canadagoosestorontofactory.ca]canadian goose clothing[/url] 331546 [url=http://www.officialcanadagooseparkas.ca]canada goose in toronto[/url]

Adsız dedi ki...

YplZzc http://sinsakuchanel.com/ UppDpm [url=http://sinsakuchanel.com/]シャネル バッグ コピー[/url] RxpOob http://ninnkicoach.com/ RoeGkm [url=http://ninnkicoach.com/]コーチ[/url] EbaHlo http://diorautoretto.com/ BbiFje [url=http://diorautoretto.com/]ディオール 財布 チェーン[/url] OmjPlx http://nihongucci.com/ AefPps [url=http://nihongucci.com/]グッチ アウトレット 公式[/url] PqoFvc http://longchampnihon.com/ QokBrr [url=http://longchampnihon.com/]ロンシャン 店舗 東京[/url] DzeBkk http://sinsakuvuitton.com/ BrpGsx [url=http://sinsakuvuitton.com/]ヴィトン 長財布 レディース[/url] NliEao http://gekiyasuprada.com/ LrxXrn [url=http://gekiyasuprada.com/]プラダ バッグ メンズ[/url] YryCtd http://uggsinsaku.com/ LpnKuz [url=http://uggsinsaku.com/]楽天 UGG 偽物[/url]

Adsız dedi ki...

Can I simplу say what а comfoгt to find someone who аctuallу undеrstands
what thеy aгe talkіng abοut on thе ωeb.
Yοu аctually rеаlize how
to bring a problem to light and make іt impοrtant.
Moгe peоple гeally neeԁ to look аt thiѕ
and undeгstand this side of the story. I waѕ
ѕuгprіsed that you aгen't more popular because you definitely have the gift.

My page ... Http://Www.Psychonauts.Biz

Adsız dedi ki...

An intriguing discussion is worth comment.
I think that you ought to write more about this issue, it may not be a taboo matter but
typically people do not talk about these subjects. To the next!
Kind regards!!

Feel free to surf to my website :: プラダ バッグ