16 Kasım 2009 Pazartesi

Mükemmel kadın olmayın!


Mükemmel Kadın olmayın...
> “Mükemmel kadın” denildiğinde aklınıza ne gelir? Toplumun ve yaşamın üstüne yapıştırdığı tüm sıfatları eksiksiz yerine getiren kadın!

> İyi bir eş, anne, dişi, seksi, ev hanımı, iş kadını, dost, evlat, sevgili ve daha birçok şey olan mükemmel kadın, neden mutsuz olur? Çünkü bu kadınlar başkaları için yaşarlar!


> Bir ilişkide kadın, eşinin hayatını gereğinden fazla kolaylaştırdığında, iyi bir iş yapmış olmaz. Her sorunu çözebilen, sorumlulukları üstünde taşıyan, düzeni koruyan ve bunun için insanüstü çaba gösteren kadın, karşısındaki erkeğin genetiğini bozar.


> > İnsan doğası almaya, tüketmeye eğilimlidir ve rahata çabuk alışır. Mükemmel kadın, her konuda başarılı olduğundan, karşısındakine yapacak bir şey bırakmaz. Armut piş, ağzıma düş! İlişkiler, paylaşım olmadan büyümez. Kadın ve erkeğin gelişimi, yaşamın getirdiği sorumluluklar, dersler ve çaba ile doğru orantılıdır. Çocuğunun okul ödevlerini kendisi yapan bir anne, evladının öğrenmesini ve yeteneklerini geliştirmesini engellediğinin farkında değildir. Aynı durum ilişkilerde de geçerlidir. Eşinin işlerini üstlenen, yapması gerekenleri onun yerine yapan, beceremediklerini bir şekilde halleden mükemmel kadın, mutsuz olmaya mahkumdur.
> > İşin garip tarafı, bu yapıdaki kadınların ilişkileri genellikle hayal kırıklığı ile biter. En çok aldatılan, terk edilen kadınlar, kusursuz kadınlardır. Neden aldatıldıklarını anlayamazlar. Üstelik, eşlerinin seçtikleri kadınlar, kendilerinden çok daha vasıfsız olanlardır. “Benim neyim eksikti?” Bu cümlenin cevabı havada kalacaktır, hatta şok etkisi bile yaratabilir ama eksik olan kusurdur.
> > İlişkiler paylaşım üzerine kuruludur. Mükemmel kadın, eşinin yapacaklarını üstüne aldığında, zaferlerini de elinden almış olur. Çaba göstermek, uğraşmak için ortada sebep bırakmaz. Heyecanı, hevesi kalmayan bir eş, doğal olarak gidip, kendini göstereceği, yaratacağı başka ortamlar arar.
> > Çevrenizdeki insanları bir düşünün. İçlerinde, mükemmel olduğuna inandığınız ama hala neden evlenemediğini ya da mutsuz bir ilişkisi olduğunu anlayamadığınız kişiler yok mu? Dışarıdan bakıp, dört dörtlük kadın dediklerinizle birlikte yaşadığınızı hayal edin. Hazır bir hayat. İlk başlarda çok keyifli gelse de, zaman içinde son derece sıkıcı, tek düze ve boş bir yaşam şeklini alır. İnsani egonuz zarar görür.
> > Mükemmellik, kendinden vazgeçmek demektir. Sürekli başkaları için yaşamak, onların ihtiyaçlarını gidermek, onların sevdiklerini seçmek ve hazırlamak, hep başkalarını düşünmek, mükemmel kadını kişiliksiz kılar. Kendi hayatından vazgeçmek, saçının her telini süpürge etmek, gereksiz özveri ve fedakarlık göstermek, karşı taraftan alkış ve takdir almaz. Düzenli olarak bunlar yapıldığı için, görevmiş gibi algılanır ve kıymet bilinmez.

> > Kusursuz ve mükemmel olmak, sadece zarar verir. Eşini, çocuğunu, kendini hatta dostlarını bile zor bir psikolojik sürece sokar. İlişkiler paylaştıkça değer kazanır ve keyif verir.
> > Mükemmel kadın mutlu olamaz. Başkalarının hayatını düzenlerken, kendine ait bir yaşamı unutur.
> > İnsan dediğin kusurlu olur. Hataları, yanlışları ile var olur. Mükemmellik, insana ait değildir.
> > Kusursuz veya mükemmel kadın olmayın. Bu sizi ancak, ruhsal köle ve yaşam hizmetçisi yapar.

15 yorum:

Adsız dedi ki...

harika bir yazı olmuş
nokta atışı :))
ağzınıza ve elinize sağlık
saygılar
YASEMİN

Mine dedi ki...

Bunu bir yerlere kaydetmeliyim. Sağol paylaştığın için.

MAYRI dedi ki...

Allahıma şükürler
hiç mükemmel bir kadın değilim...

<:))

YAŞAMIN KIYISINDA dedi ki...

Benimkinin genetiği bozuldu be Tütü'cüm,
Aslına dönüşü yok dimi?

etki alanı dedi ki...

Sağol sevgili Yasemin.
Bana gelen bir mail di.Hemen paylaştım
Netten bulduğum fotolarla birleştirdim yazıyı...

...........................
Bence de hemen kaydetmeliyiz...Ama sanırım ben treni kaçırdım...Uslanmam bundan sonra...Belki gençler kendilerini düzeltir diye,önlem alsınlar diye yayınladım...
:-))

...........................

Seni yürekten kutluyorum mayri...
İçimizde akıllı olanlar da varmış...

..............................

Maalesef Nur hanım,
Siz,umutsuz bir vak'asınız artık! :-))
Bu saatten sonra değişirsek bizim genetiğimiz bozulur...Boşver,böyle gitsin artık


Torunları uyaralım bari...

elzemhobby dedi ki...

NEDEN DAHA ÖNCE OKUMADIM BU YAZIYI BİLMEM.AŞIRI FEDAKARLIK VAR .tam beni anlatıyor.NE YAPMALIYIM ACABA .GEÇ Mİ ACABA BİŞEYLER YAPMAK İÇİN.

etki alanı dedi ki...

Uğradığın için teşekkür ederim elzemhobyy...Bloğunu ziyaretimde çok şık elişleriyle karşılaştım.
Sanırım daha sık uğrayacağım...

meizitang dedi ki...

meizitang

zayıflama biber hapı dedi ki...

zayıflama hapı

zayıflatma hapı dedi ki...

zayıflatma hapı

kısırlık hapları dedi ki...

kısırlık hapları

penis büyütücü haplar dedi ki...

penis büyütücü haplar

gögüs büyütücü dedi ki...

göğüs

geciktirici stag dedi ki...

geciktirici stag

Adsız dedi ki...

Aωesоme post.

Checκ оut my wеb-sіte; click Here - 1kviews