23 Kasım 2014 Pazar

Öğretmenlerimiz kıymetli....Eğitim konusunda kendini geliştiren uluslar,her konuda gelişmiş,kalkınmış ve ilerlemiştir.Ve eğitimde tüm sorunları çözen ülkelere bakın,sanat,bilim,kültür ve sosyo-ekonomik alanda en ileri düzeye gelmiş durumda.
Bunu okulda öğrendik biz...
Eğitimi yok etmeye çalışan ülkelere bakınca,gelişmiş ülkelerin  kölesi olduklarını görüyoruz.Canım ülkeme yapılması planlanan da bu düşünceler.Kalkınmanın temel şartı olan eğitim ve öğretimi yok etmeye çalışıyorlar.Cahil halkı sömürmek ve gütmek daha kolay çünkü.
Bunu okulda öğrendik biz....
O yüzden eğitimin önemini,öğretmenlerimiz anlatacaktır çocuklarımıza,çağdaş ve kalkınmış bir ülkenin modernleşme yolunun eğitimden geçtiğini bize onlar anlattı,gelecek nesillere de onlar anlatacaktır.
Eğitimi ve kültürü ön planda tutan ULU ÖNDER ATATÜRK'ün savaşlardan sonra kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin temelinde de bu yatar.
"Eğitimdir ki bir ulusu şanlı,hür ve bağımsız kılar.Eğitim ve eğitimciden yoksun bir ulus,henüz ulus olma kimliğini kazanamamıştır" sözleri bu konuya ne kadar önem verdiğini,ve eğitim kurumlarına verdiği destekten de anlıyoruz.
Bunu okulda öğrendik biz....

O yüzden öğretmenlerimiz çok kıymetli....

Hiç yorum yok: